Forum

Witaj Gość 

Pokaż/ukryj nagłówek

Witaj Gościu, pisanie na forum wymaga rejestracji.

Strony: [1]
Autor Temat:Śruby przeciw złodziejom ?
Damian
Newbie
Posty: 11
Permalink
Post Śruby przeciw złodziejom ?
w: May 31, 2012, 21:47
Cytuj

Czy wiecie coś może na temat takich specjalnych śrub, albo nakładek na śruby, które mają za zadanie utrudniać robotę złodziejom przez to, że jest je trudno odkręcić ??? JEśli kotś by się orientował to ja mocno proszę o napisanie mi na jakiej zasadzie to działa, no i przede wszystkim czy taka ochorna jest coś warta, czy to może jest po prostu zwyczajny pic, z którym złodziej robi co tylko chce

Kakaraka
Beginner
Posty: 33
Permalink
Post Odp: Śruby przeciw złodziejom ?
w: June 1, 2012, 08:32
Cytuj

Teraz na szczęście nie ma już takiego złodziejstwa, jak było jeszcze przed kilkoma laty, ale mimo wszystko - warto zainwestować w takie właśnie specjalne śruby. Ich "antykradzieżowość" polega na tym, że trzeba do nich użyć specjalnego klucza, a nie takiego zwykłego, ponieważ "łebki" są w różnych wymyślnych kształtach. Okazyjny złodziej pewnie się w takim przypadku zniechęci, ale warto pamiętać, że zawodowiec raczej przyjdzie na "robotę" przygotowany i wtedy takie zabezpieczenie nic właściwie nie da...

http://www.motofakty.pl/artykul/kradziezy-kol-mozna-sie-ustrzec.html

Alan1
Pro
Posty: 537
Permalink
Post Odp: Śruby przeciw złodziejom ?
w: June 1, 2012, 11:36
Cytuj

Felgi to tylko jeden problem, bo przy okazji niejako, złodzieje kradną też opony. A jednej i drugiej kradzieży można uniknąć właśnie przez takie zabezpieczenia.

Czytałem kiedyś artykuł, w którym było napisane mniej więcej tak, że złodziej jak wybiera sobie auto do ukradzenia, albo okradzenia, to przede wszystkim szacuje ile czasu mu na to pójdzie i jeśli podczas kradzieży okazuje się, że trwa to zbyt długo, to zwyczajnie odpuszcza. Właśnie dlatego warto jest mieć takie śruby, bo złodziej może je próbować odkręcić, co będzie trwało długo i tak zwanym międzyczasie jest szansa, że ktoś go wystraszy i przepłoszy, a my przez to nie zobaczymy rano swojego samochodu na cegłówkach.

Kto nie naraża nigdy się na szwank, Ten głównej stawki nie wygrywa.

Kosa
Pro
Posty: 163
Permalink
Post Odp: Śruby przeciw złodziejom ?
w: June 1, 2012, 14:15
Cytuj

Witam wszystkich !
Nie wiem czy pamiętacie taki film z Nicholasem Cage'em i Angeliną Jolie, "Gone in 60 seconds" - tam właśnie włam do samochodu albo odjechanie nim miało zajmować maksymalnie 60 sekund, a potem sprawa robiła się już za bardzo niebezpieczna dla złodzieja. Dlatego każda niespodzianka jest ważna, bo zabiera cenne sekundy z tego czasu. Chociaż z innej strony to jeszcze trzeba napisać, że złodziej często nie ruszy kół...na początku. Ukradnie cały samochód, zajedzie nim gdzieś do dziupli, a potem takie śruby nie mają już znaczenia, człowiek i tak po tygodniu będzie mógł za bazarze odkupić swoje własne części.

Radzio-
Bula
Advanced
Posty: 69
Permalink
Post Odp: Śruby przeciw złodziejom ?
w: June 1, 2012, 22:24
Cytuj

Poza "zawodowymi" złodziejami jest tam chmara gówniarstwa, które czasami jak sobie wypije to wpada na głupie pomysły.

U mnie na osiedlu regularnie są urywane lusterka, kilku sąsiadów miało rozwalone zamki w drzwiach samochodów, tak jakby ktoś przy nich majstrował zwykłym śrubokrętem, a czasem zdarzają się włamy do samochodów tak tylko żeby sprawdzić, czy może w nich czegoś cenniejszego nie ma, bo może kierowca zostawił. Moim zdaniem takie śruby to świetny pomysł, niestety jak większość świetnych pomysłów są one po prostu zbyt drogie...

:( :( :(

Krecik
Pro
Posty: 174
Permalink
Post Odp: Śruby przeciw złodziejom ?
w: June 2, 2012, 19:20
Cytuj

Zgadzam się z tym, że każdy sposób żeby złodziej nam czegoś nie ukradł jest w porządku i tylko cena jest rozwalająca. Przecież to są zwyczajne śruby, różniące się od tych tanich wyłącznie tym, że potrzeba innego klucza żeby je przykręcić albo odkręcić, a koncerty samochodowe od razu sobie za to wołają jakichś horrendalnych sum, co według mnie nie ma sensu, bo jakby były tańsze, to by i tak zarabiali, bo przecież kupowałoby je sobie więcej ludzi, prawda ?

Kazik
Pro
Posty: 336
Permalink
Post Odp: Śruby przeciw złodziejom ?
w: June 3, 2012, 16:42
Cytuj

Takie śruby są w standardzie jeśli się kupuje nowy samochód wraz z felgami aluminiowymi i nie trzeba za nic dopłacać. Nie wiem czy tak jest we wszystkich markach, ale wiem że dodaje się je w samochodach koncernu VW, czyli Volkswagen, Seat, nie wiem na pewno czy tak samo jest w przypadku Skody.

Mikele
Pro
Posty: 652
Permalink
Post Odp: Śruby przeciw złodziejom ?
w: June 3, 2012, 20:51
Cytuj

Skoda nie daje takich śrub, nawet jeśli kupujesz u nich samochód z fabrycznymi alufelgami, trzeba je dokupić sobie samodzielnie i w ogóle wydaje mi się, że nie ma "skodowych" śrub, w znaczeniu takich sygnowanych oryginalnym logiem, itp. Moim zdaniem nie warto tego kupować, nie opłaca się a prawdopodobieństwo kradzieży kół jest naprawdę bardzo małe.

Don Vasyl
Pro
Posty: 438
Permalink
Post Odp: Śruby przeciw złodziejom ?
w: June 3, 2012, 21:25
Cytuj

Na pewno warto zapłacić za takie zabezpieczenia, ale może niekoniecznie za oryginalne, firmowe. Lepiej kupić sobie ładne niefirmowe felgi, co będzie o wiele tańsze no i do nich właśnie kupimy sobie śruby przeciw złodziejom, które też będą tańsze :)

Proste i skuteczne.

FraneKrako-
w
Advanced
Posty: 50
Permalink
Post Odp: Śruby przeciw złodziejom ?
w: July 12, 2012, 11:32
Cytuj

Niestety zazwyczaj kończy się tragedia. Tzn super jest mieć śruby antykradzieżowe - aż do momenty wymiany na letnie/zimowe i zgubilismy nakładkę albo po prostu nie mają jej w tej wulkanizacji. I później ni to wyrwać ni to pomóc. Miałem w 2 autach takie zabezpieczenia - podczas pierwszej zmiany zawsze wulkanizator zmieniał mi na uniwersalne. Po co się męczyć jak kół i tak nikt dziś juz nie kradnie?

Yappa
Newbie
Posty: 21
Permalink
Post Odp: Śruby przeciw złodziejom ?
w: August 14, 2012, 11:35
Cytuj

FraneKraków - dokładnie mam podobne doświadczenia - jak złodziej będzie chciał to i tak to zrobi - co za problem dla takiej osoby mieć te końcówki. a dla wulkanizatora i dla mnie osobiście to problem. więc nie ma sensu się szarpac i zmienić na standardy

Szczwany
Pro
Posty: 186
Permalink
Post Odp: Śruby przeciw złodziejom ?
w: August 4, 2013, 21:19
Cytuj

Chciałbym wrócić do temat tych wszystkich zabezpieczeń felg przeciwko złodziejom.

Jak do tej pory nieszczególnie się przejmowałem, ale słyszałem o tym, że w okolicy skradziono z zaparkowanego samochodu fajne felgi (jakieś markowe, ale nie pamiętam jakie) i mam takie pytanie - jak trudno jest okręcić felgi przykręcone tymi specjalnymi śrubami "antykradzieżowymi" ?

Czy klucz który jest do tego potrzebny można sobie normalnie kupić i przede wszystkim - jak wiele jest różnych rodzajów śrub ?

Grizzly
Pro
Posty: 156
Permalink
Post Odp: Śruby przeciw złodziejom ?
w: August 6, 2013, 15:01
Cytuj

Jest bardzo dużo różnych rodzajów i każdy ma swój własny klucz, bez którego się nie da tych śrub odkręcić, na tym to wszystko polega. Natomiast wydaje mi się, że można kupić taki zestaw gdzie jest klucz i pierdylion różnych końcówek, więc wszystko zależy od szczęścia, czy złodziej będzie miał akurat taką końcówkę jak trzeba, żeby w naszym aucie odkręcić koła.

Najważniejsze jest to, że jak zobaczy nietypowe śruby, to może sobie odpuścić i na to przede wszystkim chyba liczą właściciele felg z takimi śrubami.

Mikele
Pro
Posty: 652
Permalink
Post Odp: Śruby przeciw złodziejom ?
w: August 7, 2013, 09:45
Cytuj

Wszystko zależy czy to złodziej okazjonalny, który ot tak przechodził obok auta zobaczył fajne felgi i stwierdził że je ukradnie, czy ktoś "zawodowy". Zawodowy jak zobaczy jakieś wymyślne śruby, to będzie po prostu wiedział, że do "akcji" musi się dodatkowo przygotować i to tyle.

jak ktoś chce coś ukraść, to niemal zawsze mu się to uda, chyba że zaczniemy nocować w samochodzie, żeby go pilnować

Gagatek
Pro
Posty: 174
Permalink
Post Odp: Śruby przeciw złodziejom ?
w: August 9, 2013, 09:16
Cytuj

Jak się ma tanie felgi, takie co to komplet kosztuje po 1000 złotych, to nie trzeba żadnych zabezpieczeń typu śruby, ponieważ i tak nikt się nie połasi. Ja bym tego typu rozwiązania stosował na przykład jak się ma fajne nowe felgi 17-calowe do Audi (oryginalne), albo coś podobnie "luksusowego".

Radecki
Pro
Posty: 381
Permalink
Post Odp: Śruby przeciw złodziejom ?
w: August 9, 2013, 21:44
Cytuj

Też tak myślę że tanich felg jest najwięcej i nikt ich kraść nie będzie, bo to za duży problem, żeby potem dźwigać cegłówki na których zgodnie ze stereotypem można postawić samochód.

Krecik
Pro
Posty: 174
Permalink
Post Odp: Śruby przeciw złodziejom ?
w: August 14, 2013, 21:06
Cytuj

W felgach do Audi które ostatnio widziałem (bardzo fajne 17-calowe) zabezpieczenie wygląda tak, że na wymyślny klucz zakręcone są dekielki felg, a oczywiście trzeba je najpierw odkręcić, żeby później dostać się do właściwych śrub, które mocują koła. I takie rozwiązanie wydaje mi się bardzo fajny, tym bardziej że te dekielki były naprawdę estetyczne i z dużej odległości wyglądały jak integralny element felgi, a nie coś zdejmowanego.

Lucky Luke
Pro
Posty: 188
Permalink
Post Odp: Śruby przeciw złodziejom ?
w: August 15, 2013, 10:44
Cytuj

Każde zabezpieczenie które daje właścicielowi trochę spokoju jest ok.
Ale też gadacie tutaj o kradzieżach felg, jakby to było coś nagminnego. A nie jest, naprawdę - komuś kiedyś ukradli alufelgi ? I to w dodatku tak ze stojącego samochodu ??? :D

Rogaty
Pro
Posty: 152
Permalink
Post Odp: Śruby przeciw złodziejom ?
w: August 15, 2013, 20:05
Cytuj

Właśnie, teraz już nie kradną, to co się działo z felgami, to było naprawdę 10 lat temu, może nawet jeszcze wcześniej, kiedy takie rzeczy można było do ręki opchnąć na najbliższym stadionie, jak była giełda. Teraz giełd już nie ma, bo jest allegro, a tam na aukcjach niestety trzeba podać jakieś dane osobowe, więc ryzyko jest większe.
Poza tym teraz bez problemu można kupić tanio komplet używanych alusów, więc ceny poszły w dół, a ilość lat które można dostać nadal taka sama.

Banan
Pro
Posty: 542
Permalink
Post Odp: Śruby przeciw złodziejom ?
w: August 16, 2013, 14:34
Cytuj

Wicie co, nie chodzi nawet o to, że się trafi jakiś koleś, albo jakaś banda, którzy nagle stwierdzą, że ich auto na twoich felgach będzie się lepiej prezentować i je ukradną...

Bo nawet jeśli im się kradzież nie uda, to mogą zostawić samochód z np. częściowo odrkęconymi śrubami i tak tak dalej. Nie wiem jak wy, ale często rano jak idę do samochodu to po pierwsze jestem jeszcze nieprzytomny z niewyspania, a po drugie zawsze się spieszę. I takiego czegoś jak częściowo odkręcona śruba ja bym zwyczajnie nie zauważył, a potem przez to może być tragedia.

Tarkin
Moderator
Posty: 301
Permalink
Post Odp: Śruby przeciw złodziejom ?
w: August 18, 2013, 15:34
Cytuj

Z zabezpieczeniami przeciwko złodziejom jest tak, że kupuje się je "na wszelki wypadek". Teraz faktycznie, można już powiedzieć, że takich kradzieży prawie nie ma, ale od czasu do czasu jednak się zdarzą.
Głupio byłoby, gdyby trafiło właśnie na jednego z nas...

Alan1
Pro
Posty: 537
Permalink
Post Odp: Śruby przeciw złodziejom ?
w: August 20, 2013, 13:44
Cytuj

Samochodów już niby też nie kradną tak samo jak kiedyś, a jednak ludzie instalują sobie autoalarmy, a w bardzo wielu samochodach widzę dodatkowe zabezpieczenia takie jak na przykład blokady skrzyni biegów... czyli jednak strzeżonego Pan Bóg strzeże.

Kto nie naraża nigdy się na szwank, Ten głównej stawki nie wygrywa.

Dakkar
Pro
Posty: 384
Permalink
Post Odp: Śruby przeciw złodziejom ?
w: August 21, 2013, 15:01
Cytuj

Samochody dalej kradną. Jak ktoś ma popularną markę, na przykład Volkswagena Passata, Golfa, albo Audi A4 czy A6, to na pewno nie może tak po prostu spać spokojnie, bo takie właśnoe samochody kradzione są w Polsce najczęściej, przede wszystkim na części do innych samochodów, więc jak się taki samochód straci, to szanse odzyskania są niewielkie, bo zwykle już następnego dnia jest pocięty i wystawiony na allegro...

Fantomek
Pro
Posty: 362
Permalink
Post Odp: Śruby przeciw złodziejom ?
w: August 21, 2013, 17:47
Cytuj

Cytuj z Dakkar w August 21, 2013, 15:01
Samochody dalej kradną. Jak ktoś ma popularną markę, na przykład Volkswagena Passata, Golfa, albo Audi A4 czy A6, to na pewno nie może tak po prostu spać spokojnie, bo takie właśnoe samochody kradzione są w Polsce najczęściej, przede wszystkim na części do innych samochodów, więc jak się taki samochód straci, to szanse odzyskania są niewielkie, bo zwykle już następnego dnia jest pocięty i wystawiony na allegro...

Ale co innego kradzież całych samochodów, a co innego felgi.
Na pewno nie kradnie się ich tak często jak kiedyś. To jest dość skomplikowane, a jak ktoś słusznie zauważył już jedna felga to zazwyczaj jest przestępstwo, a nie wykroczenie i można łatwo trafić do więzienia.

Kammel
Pro
Posty: 107
Permalink
Post Odp: Śruby przeciw złodziejom ?
w: September 1, 2013, 11:39
Cytuj

Czyli to jest jedyne zabezpieczenie ? Że główka śruby ma inny kształt i nie da się jej odkręcić takim normalnym kluczem do śrub ? :) :) :)
Jakoś nie wydaje mi się to bezpiecznym rozwiązaniem.

Algeroth
Advanced
Posty: 67
Permalink
Post Odp: Śruby przeciw złodziejom ?
w: September 8, 2013, 10:14
Cytuj

Takie śruby miałem od nowości w moim aucie (Ford Focus C-Max), dołożone do bardzo fajnych alusów które kupiłem zamawiając auto.

Zadowolenie jest, kradzieży nie było, jedyny problem to to, że trzeba pamiętać żeby zawsze mieć klucz do felg na wypadek gdyby trzeba było np. zmienić koło w trasie, bo jak się nie ma takiego, to umarł w butach - i trzeba albo wracać się do domu, albo jechać do najbliższego salony Forda i kupować

;-)

Oldman
Pro
Posty: 367
Permalink
Post Odp: Śruby przeciw złodziejom ?
w: September 9, 2013, 14:10
Cytuj

Ha ha ha :) Tak to bywa, bo niestety masz coś za coś.
Większe bezpieczeństwo, ale trzeba pamiętać o takich duperelach jak dodatkowy klucz, bo inaczej... :)

Silver-
Hawk
Beginner
Posty: 26
Permalink
Post Odp: Śruby przeciw złodziejom ?
w: September 11, 2013, 16:35
Cytuj

Czołem koledzy !

Przepraszam za może troszkę naiwne pytanie, ale czy cała idea "śrub przeciwkradzieżowych" sprowadza się wyłącznie do tego, że nie da się ich odkręcić zwyczajnym kluczem do śrub i jest potrzebny jakiś inny, taki specjalny ?

Wszystkich którzy mają ochotę się wyśmiewać informuję że tak, naprawdę nie wiem...

Wagner
Pro
Posty: 273
Permalink
Post Odp: Śruby przeciw złodziejom ?
w: October 29, 2013, 12:42
Cytuj

Dopisuję się do grupy osób posiadających takie właśnie śruby. Nie ukradli mi nigdy felg, ani opon, ani całych kół, poza tym nigdy nie widziałem nawet śladów po próbie ukradzenia ich, więc nie wiem, czy spełniają swoją funkcję odstraszającą złodzieja, czy może miałem szczęście i taki nigdy jeszcze mnie nie wziął na swój celownik

Strony: [1]
Mingle Forum by cartpauj
Wesrja: 1.0.34; Strona wczytana w 0.676 sekund

Dodaj komentarz

X