Nowości

Samochód Hybrydowy coraz częściej na Polskich drogach

38Views

Na arenie międzynarodowej polska plasuje się na 7 miejscu sprzedaży samochodów (nie tylko tych hybrydowych). Ranking obejmuje trochę ponad półrocze 2017, pokazując przy tym ciągle wzrastający potencjał tego rynku. Ilość zarejestrowanych samochodów hybrydowych w Polsce jest na poziomie około 76%, dotyczy wszystkich pojazdów z tą technologią.

Częstą odpowiedzią na pytanie „dlaczego akurat samochód hybrydowy ?” jest – komfort jazdy.

Czym dokładnie jest ten „komfort”, czy faktycznie wart jest swojej ceny, postaramy się odpowiedzieć w niniejszym artykule.

Większa świadomość EKO, czy zwyczajny TREND ?

Użytkownicy hybryd często podkreślają luksus ciszy,  w modelach nieco droższych poza wyciszeniem wewnątrz możemy oddzielić się od hałasu zewnętrznego.

Faktycznie! jazda samochodem, którego silnik nie generuje hałasu sprawia, że kierowca może pozwolić sobie na chwilą relaksu. Tym bardzie, że samochody z zastosowaniem tej technologii nie prowokują do szaleńczej jazdy, wręcz przeciwnie. Wskaźniki, które co rusz, przypominają nam o oszczędności naszego portfela – raczej fundują dodatkową porcję zabawy.

Powiedzmy sobie szczerze – samochód w trybie eko nie korci do przyciśnięcia gazu, mimo to w nagłej sytuacji daje możliwość przyspieszenia. Okazuje się, że cztero kołowe mieszańce potrafią w zawrotnym tempie przyspieszać do setki. Co prawda modele z napędem hybrydowym nie zostały stworzone do jazdy wyścigowej i jest dużo przeciwników wykorzystania tych samochodów na torze sportowy – Maurizzo Reggiani szef R&D oficjalnie woli sportowe brzmienie silnika(https://moto.wp.pl/hybrydy-nie-ida-w-parze-z-samochodami-sportowymi-maurizio-reggiani-opowiada-nam-na-o-przyszlosci-lamborghini-6083972030493313a), którego hybryda nie jest w stanie zapewnić. Oczywiście jest zdanie, które w obliczu wielu przykładów nabiera formy, raczej bezpodstawnej hipotezy.

Sprawdźmy osiągi najnowszych modeli samochodów hybrydowych:

  • Porsche: 3,4 s   – 100 km/h
  • BMW: 4,4 s – 100 km/h
  • Porsche: 4.6 s – 100 km/h
  • Lexus: 5 s – 100 km /h

Przykłady powyżej są uznawane za marki premium, diabeł jednak tkwi w szczegółach, dlatego przed każdym zakupem warto przeanalizować temat w swoim zakresie. 

Toyota z kolei reklamuję się, jako brand bardziej przystępny cenowo, faktycznie na Polskich drogach, w technologii hybrydowej, najczęściej poruszają się właśnie te auta. Sprzedaż tych modeli w roku 2017 była na poziomie około 84%. Drugie miejsce zostało zarezerowane przez Lexusa, który jakby w porozumieniu z Toyotą przeją lwią część po wpływowym liderze.

Nie ma co ukrywać, trend na eko jazdę jest i będzie. Więcej! wraz z rozwojem technologii, która nawet na moment nie daje odetchnąć dużym koncernom, w parze pójdzie wzrost rozpowszechnienia hybryd na drogach.

Ważne dla konsumentów jest to, że innowacja staje się coraz bardziej dostępna, ta z kolei jest coraz bardziej doceniana i nie tylko z powodów tak altruistycznych, jak ekologia, również z pobudek czysto materialnych, jak duża oszczędność.

admin
the authoradmin
W branży oponiarskiej od kilku lat, zajmuje się m.in aktywnością firmy w Internecie. Prywatnie także pasjonat motoryzacji. Lubi być pierwszy pod kolejnymi światłami :) Aktualnie jeździ na: General Altimax HP, Vredestein Snowtrac 3. Ulubiona właściwość opon: cisza.
X