Opony zimowe

Nowe opony zimowe od „Miszelina” na sezon 2013

Latitude Alpin LA2
140Views

Firma Michelin na sezon zimowy 2012/2013 przygotowała dla kierowców 2 nowe opony. Pierwsza z nich to Pilot Alpin PA4, druga natomiast to Latitude Alpin LA2.  Zapraszam do zapoznania się ze szczegółami!

Opona Pilot Alpin PA4 przeznaczona jest dla aut osobowych klasy wyższej i luksusowej. Produkowana jest na obręcze o średnicy osadzenia od 17 do 21 cali, w indeksach prędkości  V i W. PA4 stanowi kontynuację/rozwinięcie opony Pilot Alpin PA3, która jednak jest w dalszym ciągu produkowana.Pilot Alpin PA4 posiada asymetryczny wzór bieżnika, w centralnej części 2 szerokie rowki odprowadzające wodę i błoto śniegowe. Duża ilość lameli o różnym kształcie i przebiegu z pewnością poprawi też przyczepność auta na śniegu i lodzie. Do najgroźniejszych konkurentów dla nowej opony firmy Michelin na pewno należeć będą:

  • GoodYear – Ultra Grip 8 PerformanceNOWOŚĆ!
  • Dunlop – Sp Winter Sport 3D i Sp Winter Sport 4D
  • Pirelli – SottoZero Serie 2
  • Continental – ContiWinterContact TS 830P
  • Vredestein – Wintrac Xtreme

Jako ciekawostkę chciałbym nadmienić,  iż dla użytkowników aut Porsche firma Michelin przygotowała specjalną wersję opony Pilot Alpin PA4. Oczywiście oprócz standardowych homologacji  opon do tej marki auta – oznaczenia – N0, N1 i N2, posiada ona specjalny/unikatowy wzór bieżnika. W wersji do Porsche, opona Michelin Pilot Alpin PA4 jest oponą o kierunkowej rzeźbie bieżnika (foto).

Z kolei właściciele aut 4×4/SUV będą mogli sprawdzić nową oponę Michelin’a o nazwie Latitude Alpin LA2. Podobnie jak w przypadku opony Pilot Alpin PA4, Latitude Alpin LA2 jest kontynuacją Latitude Alpin. Tradycyjnie już producent zapewnia nas o wyśmienitych właściwościach nowej opony (75% więcej lameli, 40% więcej krawędzi w stosunku do poprzedniczki itd.) Nowa oponazebrała pozytywne opinie w przeprowadzonych

już testach (najlepsza droga hamowania, najlepsza przyczepność na mokrej nawierzchni) . Produkowana na felgi o średnicach 16 do 21 cali i indeksach prędkości  H i V. Konkurencja: Vredestein- Wintrac Nextreme (wyśmienita, JEDYNA opona zimowa do SUV’ów z indeksem prędkości Y [300km/h], Dunlop Sp Winter Sport 3D, GoodYear Ultra Grip + SUV, Continental CrossContact Winter.

Kilka nowych, świeżutkich kompletów „najmłodszych dzieci” francuskiego producenta (zarówno Michelin Pilot Alpin PA4 jak i Michelin Latitude Alpin LA2) już znajduje się w naszym magazynie. Zapraszam do obejrzenia i zakupu na www.8opon.pl.

Kup komplet opon Michelin, w PREZENCIE karta – Serwis Klienta Michelin [pakiet bezpłatnych usług, które są dostępne przez trzy lata od momentu zakupu opon Michelin]. Naprawdę warto. Zachęcam i polecam.

Mateusz
the authorMateusz
W naszej firmie od 1999 roku, czyli prawdziwy weteran zaprawiony w boju. Zajmuje się sprzedażą oraz kontaktami z dostawcami. Prywatnie miłośnik snowboardingu. Aktualnie jeździ na: Goodyear i Vredestein. Ulubiona właściwość opon: przyczepność.

Dodaj komentarz

X