Opony całoroczne

Kupno opon całorocznych

150Views

Na oponach całorocznych można jeździć przez okrągły rok. Nie zważając na porę roku. Dodatkowo pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze (użytkownik nie musi dwa razy w roku odwiedzać serwisów wulkanizacyjnych). Jednak należy pamiętać że opony całoroczne są kompromisem pomiędzy oponami letnimi a oponami zimowymi.

Gdyż łączą właściwości tych dwóch bardzo różnych opon w sobie. Najlepiej pokazują to testy w których brały udział opony letnie/zimowe i opony całoroczne. Z testów tych jasno wynika iż opony całoroczne przegrywają z najlepszymi oponami zimowymi lub letnimi. Aczkolwiek opony całoroczne zarówno w testach opon letnich i testach opon zimowych pokonały kilku rywali z każdej kategorii. Najczęściej jednak to były produkty chińskiego pochodzenia. W zimowych warunkach droga hamowania na oponach całorocznych była dłuższa niż na oponach zimowych. Natomiast w porównaniu z oponami letnimi gorzej wypadały pod względem przyczepności i trakcji pojazdu (co jest spowodowane bardziej miękką mieszanką gumową).

Dlatego nad oponami całorocznymi powinni zastanowić się kierowcy którzy:
– w ciągu roku jeżdżą ok. 5-6  tys kilometrów
-poruszają się wyłącznie po mieście (w zimowych warunkach nie wyjeżdżają poza granice miasta)
-posiadają małolitrażowe samochody
-jeżdżą ostrożnie i delikatnie

Na koniec pamiętajmy aby nie kierować się oszczędnościami przy wyborze opon całorocznych i kupujmy tylko opony z najwyższej półki np. Vredestein Quatrac 3.

 

Paweł
the authorPaweł
W branży oponiarskiej od 2006, zajmuje się m.in aktywnością firmy w Internecie. Zaczynał przygodę z oponami od serwisu opon - zna montaż opon od podszewki. Auto marzeń: Mercedes G (najlepiej AMG). Aktualnie jeździ na: Continental SportContact 3, Michelin Alpin A4. Ulubiona właściwość opon: przyczepność.

Dodaj komentarz

X