Jak konserwować opony poza sezonem?

Przechowywanie opon 30 0

Wielu kierowców po przejechanym sezonie zastanawia się co zrobić z oponami, których nie będzie używać przez najbliższych kilka miesięcy.Opony są produktami bardzo wrażliwymi na różne odkształcenia. Sposób ich przechowywania uzależniony jest w głównej mierze od tego czy przechowujemy same opony czy całe koła. Jednak w obu przypadkach należy pamiętać o starannym i dokładnym ich oczyszczeniu.

W przypadku samych opon pamiętajmy o usunięciu z bieżnika wszelkich ciał obcych: kamyki itp. W przypadku przechowywania całych kół dokładnie i starannie oczyśćmy felgi z piasku czy mieszanki piaskowo-solnej. Same opony można składować w pozycji pionowej lub poziomej. Zalecane jest jednak składowanie opon w pozycji pionowej nie więcej niż po 10 sztuk. Opon nie należy wieszać na żadnych hakach! Natomiast całe koła powinno się składować w pozycji poziomej. Opony powinny być składowane w ciemnych pomieszczeniach z dala od olei i różnego rodzaju paliw.

Większość serwisów wulkanizacyjnych posiada w swojej ofercie sezonowe przechowywanie opon czy kół. Tak więc zawsze możemy to zlecić profesjonalistom.  Nasza firma również oferuje sezonowe przechowanie opon czy kół.