Opony w F1

Opony w F1 w sezonie 2012. Zobacz na czym jeździ Hamilton!

142Views

Pirelli to oficjalny dostawca opon dla F1 w sezonie 2012 i to na jego oponach będą się ścigać kierowcy. Gama opon została zaprezentowana w Abu Dhabi, tym razem podczas tworzenia opon bardzo duży udział mieli sami kierowcy (pewnie zawsze tak jest). Jak wiadomo Pirelli opisuje swoje nowe opony jako najlepsze etc. , ogólnie będą wykorzystywane tak samo jak w sezonie ubiegłym cztery rodzaje mieszanek: super-miękkie, miękkie, średnie, twarde. Dodatkowo dwa rodzaje opon deszczowych – Cinturato.

Zmianom uległy kolorowe paski na oponach, stały się teraz większe i wyraźniejsze a przez to łatwiejsze do zauważenia. Pirelli informuje także o wprowadzeniu nowej funkcjonalności polegającej na stałej kontroli wszystkich opon i ciągłemu przekazywaniu danych do FOM. Przyjrzyjmy się zatem poszczególnym typom opon:

P Zero Red to super miękka opona, przeznaczona do jazdy na torach ulicznych (czerwony pasek)
P Zero Yellow, opony miękkie  do jazdy po torach o nawierzchniach oszczędzających bieżnik (żółty pasek)
P Zero White to opony średnie, dobrze sprawujące się w każdych warunkach (biały pasek)
P Zero Silver to opona twarda,  na długie wyścigi (szary pasek)

Cinturato Green
to przejściowa opona, na lekkie deszczowe warunki drogowe (zielony pasek)
Cinturato Blue na bardzo mokre nawierzchnie (niebieski pasek)

Na stronie pirelli można znaleźć bardzo ładny opis poszczególnych opon wraz z animacjami, muszę przyznać, że się przyłożyli.

admin
the authoradmin
W branży oponiarskiej od kilku lat, zajmuje się m.in aktywnością firmy w Internecie. Prywatnie także pasjonat motoryzacji. Lubi być pierwszy pod kolejnymi światłami :) Aktualnie jeździ na: General Altimax HP, Vredestein Snowtrac 3. Ulubiona właściwość opon: cisza.

Dodaj komentarz

X