Vredestein

Trzy rozmiary opon Sprint Classic z białym pasem

163Views

Firma Vredestein opracowała nowa oponę Sprint Classic 185/70 R 15 z białym pasem. Opona jest przeznaczona do modeli Austin Healey, Jaguar E-type oraz Aston Martin DB2. Pilotowa partia opony cieszyła się wielkim zainteresowaniem i została wyprzedana w rekordowym tempie. Vredestein zadecydował o włączeniu tej opony o specyficznym rozmiarze do swojej standardowej oferty. Opony do Mercedesa i Opla Kapitän Vredestein poszerzył asortyment o dwa kolejne rozmiary.

Pierwszą nowoscią jest opona Sprint Classic 640/700 SR 13 87 S z białym pasem, przeznaczona do Opla Kapitän (1953 – 1958) oraz do Mercedesa Ponton (fabryczny model W120 sedan dla typów 180, 180A, 180B, 180C, 190 i 190B). Detalem przeznaczonym specjalnie dla użytkowników samochodów marki Mercedes jest „Scheuerleiste”, żebro biegnące ponad środkową linią boku opony.

Trzecim rozmiarem opony Sprint Classic wyposażonym w biały pas jest opona o rozmiarze 205/70 VR 15 96 W przeznaczona do Mercedesa 300 SL oraz do róznych modeli marki Porsche. Indeks prędkości W gwarantuje bezpieczną eksploatację opon do prędkości 270 km/h. Po raz pierwszy w historii opony Sprint Classic zostały opatrzone tak wysokim wskaźnikiem.

Biały pas na boku opony był dostępny w trzech wersjach: bardzo wąskiej, średniej i bardzo szerokiej. Firma Vredestein zdecydowała, że nowe modele opon będą ozdobione białym pasem średniej szerokości, ponieważ opony tego typu są najbardziej stylowe. W przeciwieństwie do opon innych marek, pasy na bokach opon marki Vredestein pozostają białe przez cały okres eksploatacji opon. Jest to wynikiem stosowania opatentowanego rozwiązania, którego właścicielem jest Vredestein.

admin
the authoradmin
W branży oponiarskiej od kilku lat, zajmuje się m.in aktywnością firmy w Internecie. Prywatnie także pasjonat motoryzacji. Lubi być pierwszy pod kolejnymi światłami :) Aktualnie jeździ na: General Altimax HP, Vredestein Snowtrac 3. Ulubiona właściwość opon: cisza.

4 komentarze

  • Ciekawa informacja. Opona prezentuje się bardzo klasycznie. Mi się osobiście podoba ten styl. Wziąłbym tę wersję bardzo szeroką. ;-) Ta do Porsche by mi się przydała, ale nie dysponuje takim bolidem, więc i ta do Opla byłaby dobra. Orientuje się może ktoś z szacownych użytkowników, ile takie opony mogą kosztować?

    • Np. rozmiar 185/70R15 to cennikowo 751 zł, oczywiście cena sprzedaży niższa ok. 650 zł – cóż, luksus kosztuje ;)

  • Witam, a jakiej syerokosci jest ten bialy pasek w opnie Vredestein Sprint Classic in 185/70 R 15 Dyiekuje

    Poydrawiam

Dodaj komentarz

X