Trzy rozmiary opon Sprint Classic z białym pasem

Vredestein 3 4

Firma Vredestein opracowała nowa oponę Sprint Classic 185/70 R 15 z białym pasem. Opona jest przeznaczona do modeli Austin Healey, Jaguar E-type oraz Aston Martin DB2. Pilotowa partia opony cieszyła się wielkim zainteresowaniem i została wyprzedana w rekordowym tempie. Vredestein zadecydował o włączeniu tej opony o specyficznym rozmiarze do swojej standardowej oferty. Opony do Mercedesa i Opla Kapitän Vredestein poszerzył asortyment o dwa kolejne rozmiary.

Pierwszą nowoscią jest opona Sprint Classic 640/700 SR 13 87 S z białym pasem, przeznaczona do Opla Kapitän (1953 – 1958) oraz do Mercedesa Ponton (fabryczny model W120 sedan dla typów 180, 180A, 180B, 180C, 190 i 190B). Detalem przeznaczonym specjalnie dla użytkowników samochodów marki Mercedes jest „Scheuerleiste”, żebro biegnące ponad środkową linią boku opony.

Trzecim rozmiarem opony Sprint Classic wyposażonym w biały pas jest opona o rozmiarze 205/70 VR 15 96 W przeznaczona do Mercedesa 300 SL oraz do róznych modeli marki Porsche. Indeks prędkości W gwarantuje bezpieczną eksploatację opon do prędkości 270 km/h. Po raz pierwszy w historii opony Sprint Classic zostały opatrzone tak wysokim wskaźnikiem.

Biały pas na boku opony był dostępny w trzech wersjach: bardzo wąskiej, średniej i bardzo szerokiej. Firma Vredestein zdecydowała, że nowe modele opon będą ozdobione białym pasem średniej szerokości, ponieważ opony tego typu są najbardziej stylowe. W przeciwieństwie do opon innych marek, pasy na bokach opon marki Vredestein pozostają białe przez cały okres eksploatacji opon. Jest to wynikiem stosowania opatentowanego rozwiązania, którego właścicielem jest Vredestein.