FelgiOponyOpony zimowe

Mam pogięte felgi. Czy wytrzymają zimą?

140Views

Zamontowanie pogiętych felg zimą nie jest najlepszym pomysłem. Ponieważ nasze koła w zimowych warunkach są bardziej narażone na dziury (szczególnie te przykryte warstwą śniegu, których nie sposób zauważyć). Dodatkowo zimą drogi są posypywane piachem czy też mieszanką piaskowo-solną, która dodatkowo negatywnie wpływa na stan naszych felg. W momencie kiedy felgi są wygięte zarówno śnieg jak i mieszanka piaskowo-solna dostaje się pomiędzy oponę a felgę. Co może spowodować nieszczelność opony i w efekcie całkowite ,,zejście” powietrza z koła.

Dlatego nie zakładajmy pogiętych felg na zimę!

Dodatkowo kierowcy często zastanawiają się, czy lepiej zmieniać same opony czy posiadać kompletne koła na zimę. Jeśli decydują się na to drugie rozwiązanie, to powstaje kolejny problem: czy lepiej mieć komplet kół zimowych na felgach stalowych czy aluminiowych? Pomijając koszt felg, trudno wskazać jednoznacznie co jest lepszym rozwiązaniem. Do coraz większej ilości nowych aut nie ma już jednak możliwości założenia felg stalowych, ponieważ nie są one przewidziane. Dodatkowy atut stosowania felg aluminiowych to lepszy wygląd auta.

Paweł
the authorPaweł
W branży oponiarskiej od 2006, zajmuje się m.in aktywnością firmy w Internecie. Zaczynał przygodę z oponami od serwisu opon - zna montaż opon od podszewki. Auto marzeń: Mercedes G (najlepiej AMG). Aktualnie jeździ na: Continental SportContact 3, Michelin Alpin A4. Ulubiona właściwość opon: przyczepność.

Dodaj komentarz

X