OponyOpony całoroczneOpony zimowe

Słabe opony zimą? Przygotuj się na snieg i lód!

164Views

Czy warto montować do swojego samochodu słabe opony zimowe?  Przecież jakie by nie były to i tak są to opony zimowe! Są wyprodukowane z innej mieszanki gumowej niż opony letnie! Nie do końca tak jest. Przyjęło się że opony zimowe warto założyć do samochodu jeżeli ich bieżnik nie jest  mniejszy niż 4mm. Jeżeli bieżnik opon zimowych jest mniejszy niż ta głębokość, opony zimowe nie za wiele nam pomogą w zimowych warunkach. Jazda na słabych oponach zimowych może być bardzo niebezpieczna! Dlaczego? Poruszając się w zimowych warunkach na słabych oponach zimowych znacznie wydłuża się droga hamowania, a to może być przyczyną stłuczek i kolizji. Nie wspominając już o nieprzewidywalnym zachowaniu samochodu pokonując zakręty. Na słabych oponach zimowych łatwiej wpaść w poślizg!

Kolejny minus, montowania w swoim samochodzie słabych opon zimowych, odczujemy chociażby podczas ruszania pod wzniesienie lub pod górkę. Wtedy nasze auto może się ślizgać i tracić przyczepność, a nie płynnie ruszać.Również jazda na słabych oponach zimowych na miękkim i nie ubitym śniegu może nam przysporzyć nie lada trudności. Nie wspominając już o wydłużeniu się drogi hamowania. Dlatego zastanówmy się czy warto oszczędzać na bezpieczeństwie swoim, naszych pasażerów i innych uczestników ruchu oraz osób postronnych (jak chociażby pieszych)? Sądzę że oszczędzanie na bezpieczeństwie się po prostu nie opłaca! W razie stłuczki czy kolizji jest więcej problemów i kłopotów niż jest to warte.

Paweł
the authorPaweł
W branży oponiarskiej od 2006, zajmuje się m.in aktywnością firmy w Internecie. Zaczynał przygodę z oponami od serwisu opon - zna montaż opon od podszewki. Auto marzeń: Mercedes G (najlepiej AMG). Aktualnie jeździ na: Continental SportContact 3, Michelin Alpin A4. Ulubiona właściwość opon: przyczepność.

Dodaj komentarz

X