OponyOpony zimowe

Dlaczego brakuje opon na rynku? Poznaj najczęstsze powody!

59Views

Opon na rynku brakuje głównie z powodu zbyt małej produkcji opon przez producentów. Producenci natomiast tłumaczą skierowaniem całej mocy produkcyjnej na pierwsze wyposażenie nowych samochodów i związane z tym umowy i zobowiązania. Niestety producenci opon mniej opon kierują na rynek wtórny.

Mimo sytuacji z zeszłego zimowego sezonu (2010), gdy opon brakowało już na początku listopada, a hurtownie kupowały co było by móc cokolwiek oferować swoim klientom. Nadchodzący sezon zimowy nie zapowiada się dużo lepiej. Już olbrzymi problem stanowi zakup opon w indeksie C (czyli do małych ciężarówek, aut dostawczych czy większych vanów). Między innymi dlatego ceny opon zimowych ostro windują do góry. Podwyżki cen zaczynają się u samych producentów, więc to nie do końca wina hurtowni.

Więc kupujmy opony póki jeszcze są! Drugim aspektem powodującym nie dostępność opon na rynku jest wycofanie danego bieżnika z produkcji, najczęściej przez zastąpienie go nowym bieżnikiem lub ulepszoną wersją.

Paweł
the authorPaweł
W branży oponiarskiej od 2006, zajmuje się m.in aktywnością firmy w Internecie. Zaczynał przygodę z oponami od serwisu opon - zna montaż opon od podszewki. Auto marzeń: Mercedes G (najlepiej AMG). Aktualnie jeździ na: Continental SportContact 3, Michelin Alpin A4. Ulubiona właściwość opon: przyczepność.

Dodaj komentarz

X