OponyOpony letnie

Opony deszczowe. Czy takie wogóle istnieją? Sprawdź!

105Views

Jesienną porą pogoda jest coraz bardziej zmienna, coraz częściej występują opady deszczu. Wielu kierowców zastanawia się czy istnieją opony deszczowe. Tak istnieją!! Takie opony najczęściej posiadają kierunkowy bieżnik, który jest odpowiedzialny za jak najlepsze odprowadzanie wody i minimalizowanie zjawiska aquaplaningu. Jedną z lepszych opon deszczowych jest Uniroyal Rain Expert, który zajmuje wysokie miejsca (niejednokrotnie wygrywa) w różnych testach opon. Do produkcji ,,opon deszczowych” wykorzystano mieszankę gumową wzbogaconą o mieszankę krzemionki.

Taka mieszanka zapewnia lepszą przyczepność oraz skrócenie drogi hamowania. Co jest bardzo istotne na mokrych nawierzchniach ponadto pozwala utrzymać pojazd w torze jazdy. Co na naszych drogach pełnych dziur i kolein nie jest bez znaczenia. Jesienną porą należy zastanowić się nad wcześniejszą zmianą opon letnich na opony zimowe. Mimo iż w ciągu dnia świeci słońce i jest stosunkowo ciepło to nad ranem i wieczorem występują lokalne zamglenia co potęguje wilgotność  jezdni. W takich warunkach bez wątpienia przydadzą się opony zapewniające bezpieczeństwo nam wszystkim.

Paweł
the authorPaweł
W branży oponiarskiej od 2006, zajmuje się m.in aktywnością firmy w Internecie. Zaczynał przygodę z oponami od serwisu opon - zna montaż opon od podszewki. Auto marzeń: Mercedes G (najlepiej AMG). Aktualnie jeździ na: Continental SportContact 3, Michelin Alpin A4. Ulubiona właściwość opon: przyczepność.

Dodaj komentarz

X