Nie masz kasy? Nici z bezpieczeństwa zimą!

Opony 6 5

Opony zimowe to spory wydatek… niestety wielu kierowców oszczędza w sposób nienormalny na oponach zimowych i kupuje produkty dziwnych marek przeważnie chińskiego pochodzenia. Tak, to nasza smutna rzeczywistość. Nie ma się co oszukiwać , żeby opona była dobra, musi swoje kosztować. Opony zimowe są z zasady droższe od letnich, ponieważ posiadają inną (droższą w produkcji) mieszankę gumy. Poza tym, wiadomo, koncerny chcą ciut więcej zarobić.

Należy unikać tanich opon zimowych, ponieważ nie gwarantują odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Lepiej wydać więcej ale jeździć z poczuciem spokoju. Na rynku można znaleźć wiele opon chińskich, często są to także prywatne marki dużych hurtowni opon, które nie do końca spełniają wszystkie normy europejskie o udziałach w jakichkolwiek testach nie wspominając.

Podobnie jest z oponami całorocznymi – tutaj również zdecydowanie sprawdza się zasada „im droższe, tym lepsze” i nie powinno się oszczędzać na oponach całorocznych. Jedynie dobry produkt znanego producenta (np. Vredestein, Barum) zapewni odpowiednie właściwości trakcyjne zimą, czyli w czasie największej próby dla opon całorocznych.