OponyOpony całoroczneOpony letnieOpony zimowe

Na co zwracać uwagę kupując opony? Zobacz koniecznie!

113Views

Większość klientów dokonujących zakupu opon zwraca największą uwagę na ich cenę. Owszem jest ona istotna. Ale czy najważniejsza? Czasami można dokonać zakupu opon w bardzo atrakcyjnej cenie, ale nie zawsze pierwszej młodości. Opona która zalega na magazynie 3-4 lata już nie jest tak dobra jak opona nowa. Dlatego lepiej  dopłacić parę złotych i mieć oponę nową niż zaoszczędzić i kupić oponę starą. Z drugiej strony przy mniejszych możliwościach finansowych zawsze można wybrać opony tańsze.

Opony bardzo tanie (najczęściej chińskie) są wykonane z gorszych składników mieszanki gumowej i zapewniają mniejsze przebiegi oraz zapewniają mniejsze bezpieczeństwo użytkownikowi. Dlatego nie warto kupować opon  najtańszych, a skupić swoją uwagę na oponach lepszych. Kupując opony należy również zwrócić uwagę na dostępność danej opony i danego bieżnika. Jeżeli kupujemy opony z bieżnikiem którego się już nie produkuje za chwilę w momencie zniszczenia jednej z opon możemy mieć niesamowity problem z kupnem opony do kompletu.

Kolejną ważną rzeczą jest to od kogo kupujemy opony czy jest to firma istniejąca na rynku czy jest to sprzedawca który udzieli nam gwarancji na dane opony czy jest to straganiarz z giełdy samochodowej, który liczy tylko na szybki zysk. W razie jakichkolwiek problemów z oponami po zakupie trzeba wiedzieć do kogo można się zgłosić z roszczeniem reklamacji. Dlatego pamiętajmy nie zwracajmy uwagi tylko na cenę opon lecz także na inne aspekty zakupu.

Paweł
the authorPaweł
W branży oponiarskiej od 2006, zajmuje się m.in aktywnością firmy w Internecie. Zaczynał przygodę z oponami od serwisu opon - zna montaż opon od podszewki. Auto marzeń: Mercedes G (najlepiej AMG). Aktualnie jeździ na: Continental SportContact 3, Michelin Alpin A4. Ulubiona właściwość opon: przyczepność.

Dodaj komentarz

X