Opony zimowe

Cena opony to Twoje kryterium? Uważaj bo możesz się zdziwić!

80Views

Wielu kierowców kupując nowe opony kieruje się tylko jednym kryterium , czyli ceną. Od razu powiem, że nie jest to działanie do końca dobre, ponieważ w oponach zdecydowanie sprawdza się zasada „im droższe, tym lepsze”. Są oczywiście pewne granice i niekoniecznie trzeba kupować opony z najwyższej półki (także cenowej). O wiele lepszym wyborem jest opona średniej klasy,  ale o potwierdzonych już parametrach i właściwościach. Szczególnie ważne jest to przy wyborze opon zimowych, od których wprost zależny nasze bezpieczeństwo na ośnieżonych drogach. Dobrym przykładem jest szwedzka marka Gislaved, która od wielu lat cieszy się nieustannie dobrą opinią wśród kierowców. Na ten sezon wyszedł nowy bieżnik o nazwie Euro Frost 5, następca bardzo udanego modelu Euro Frost 3.  Weźmy konkretny przykład z naszego sklepu:

Rozmiar 195/65R15 (stan cen z dnia 14.10.2011):
– Dębica Frigo 2 oferowana jest w cenie  210,33
– Gislaved Euro Frost 5 w cenie 218,87 zł.

Jak widać, różnica w cenie wynosi tylko 8,54 zł. , natomiast różnica w jakości jest OGROMNA!!! Wybierając mądrze opony zimowe możemy naprawdę czuć się potem bezpiecznie na drodze a i w kieszeni zostanie nam na grzane wino. Wybierając opony zimowe pamiętajmy, że cena jest istotna ale nie najważniejsza a różnica 2 metrów w drodze hamowania na ośnieżonej lub zlodowaciałej nawierzchni robi realną różnicę. Warto też porozmawiać z zaprzyjaźnionym wulkanizatorem, lub osobą, która posiada faktyczną wiedzę na temat opon ponieważ kierowanie się samymi testami / opiniami z sieci raczej jest złudne i nie daje obiektywnego obrazu danej opony.

admin
the authoradmin
W branży oponiarskiej od kilku lat, zajmuje się m.in aktywnością firmy w Internecie. Prywatnie także pasjonat motoryzacji. Lubi być pierwszy pod kolejnymi światłami :) Aktualnie jeździ na: General Altimax HP, Vredestein Snowtrac 3. Ulubiona właściwość opon: cisza.

Dodaj komentarz

X