OponyOpony zimowe

Przyczepność na mokrej nawierzchni. Zobacz jaka jest ważna!

68Views

Za oknem pogoda coraz bardziej się pogarsza a na naszych drogach asfalt mamy jaki mamy. Szczególnie w tej porze roku coraz częściej jeździmy na mokrej nawierzchni  a niekoniecznie mamy już wymienione opony na zimowe. W takim przypadku należy bardzo uważać na rodzaj aktualnie użytkowanych opon. Co do zasady, opony kierunkowe najlepiej sprawdzą się na takie warunki pogodowe ponieważ najlepiej odprowadzają wodę. A jest to szczególnie ważne w przypadku trakcji w zakręcie, która w wielu przypadkach odpowiada za potencjalny wypadek. Woda dostając się pod oponę tworzy poduszkę wodną (zjawisko aquaplaningu), która odpowiada za utratę przyczepności i potencjalny poślizg.
Najlepszym lekarstwem jest wcześniejsze zamontowanie dobrych (bieżnik powyżej 4 mm) opon zimowych. Wtedy nie musimy obwiać się poślizgu na wodzie lub (częste przypadki jesienią) liściach. Najlepsze na wodę są opony kierunkowe, np. marka Uniroyal słynie z takich opon (opony deszczowe).

admin
the authoradmin
W branży oponiarskiej od kilku lat, zajmuje się m.in aktywnością firmy w Internecie. Prywatnie także pasjonat motoryzacji. Lubi być pierwszy pod kolejnymi światłami :) Aktualnie jeździ na: General Altimax HP, Vredestein Snowtrac 3. Ulubiona właściwość opon: cisza.

Dodaj komentarz

X