Opony zimoweTesty opon

2011 Pierwszy test opon zimowych – 205/55R16

141Views

Jak co roku powoli zaczynają pojawiać się testy opon zimowych na aktualny sezon. Pierwszy test pochodzi z GTU i dotyczy bardzo popularnego w Polsce rozmiaru 205/55R16. Opony były testowane w Alpach, na specjalnie przygotowanym odcinku. W szranki stanęły opony następujących marek: Continental, Dunlop, Fulda, Goodyear, Michelin Nokian, Pirelli oraz Semperit. Najważniejsze właściwości to zachowanie (trakcja) na śniegu, zachowanie się opony oraz hamowanie na mokrej (zjawisko aquaplaningu), suchej oraz ośnieżonej nawierzchni.

Wyniki testu prezentują się następująco:
1. Goodyear Ultra Grip 8
2. Semperit Speed Grip2
3. Continental WinterContact TS 830 | Dunlop SP Winter Sport 4D | Pirelli Snowcontrol Serie 3
3. Nokian WR D3 | Michelin Alpin A4
4. Fulda Kristall Control HP

Pierwsze miejsce zostało zajęte przez nowy model opony topowego producenta ( Goodyear Ultra Grip 8), natomiast najważniejsza jest lokata nr 3 zajęta przez trzech bardzo dobrych producentów. Proponuję z dużą rezerwą podejść do opony Semperit, nawet jeśli w tym teście wypadła aż tak dobrze, to nie można zapominać, że jest to opona klasy budget. Osobiście z pewnością wybrałbym którąkolwiek z opon z lokaty nr 3 zamiast Sempertita (konkretnie mój faworyt to Continental Winter Contact TS 830).  Miłośnicy Michelina przeżyją szok ale cóż…. i tak lepiej niż Fulda, która wystawiła do testu także swoją nową oponę Kristall Control HP .

admin
the authoradmin
W branży oponiarskiej od kilku lat, zajmuje się m.in aktywnością firmy w Internecie. Prywatnie także pasjonat motoryzacji. Lubi być pierwszy pod kolejnymi światłami :) Aktualnie jeździ na: General Altimax HP, Vredestein Snowtrac 3. Ulubiona właściwość opon: cisza.

Dodaj komentarz

X