Zbieżność kół

Niewłaściwa zbieżność oraz stan zawieszenia pojazdu.

96Views

Zła zbieżność układu kierowniczego i zawieszenia  może nie tylko negatywnie wpłynąć na prowadzenie i stabilność pojazdu, ale powoduje również gwałtowne i nierównomierne . Jazda z niepoprawną geometrią kół, zbieżnością może w krótkim czasie i odległości zniszczyć opony. Jeśli odczuwasz „ciągnięcie” w jakimś kierunku podczas podróży na wprost na płaskiej drodze, bez wiatru bocznego, lub jeśli zauważysz nierównomierne zużycie opon, szczególnie przednich opon, na zużycie opon należy sprawdzić ustawienie zbieżności kół jak najszybciej to możliwe.

Zbieżność należy sprawdzić także gdy pojazd brał udział w kolizji lub jeśli jest używany na dziurawych drogach, szczególnie tych o dużych wybojach.
Niewłaściwy stan amortyzatorów zarówno przednich jak i tylnych będzie nie tylko powodował pogorszenie naszego bezpieczeństwa na drodze. Brak prawidłowego docisku opony do nawierzchni, wpływa zasadniczo na prawidłowe zużycie opony. Opona nierównomiernie dotyka podłoża i w ten sposób ulega tzw. ząbkowaniu. Klocki bieżnika zużywają się nierównomiernie i mogą mieć różną wysokość. Nawet minimalna róźnica w wysokości klocków bieżnika będzie powodowała nieprzyjemne drgania,wydłuży się droga hamowania oraz pogorszy się nasze bezpieczenstwo na drodze.

admin
the authoradmin
W branży oponiarskiej od kilku lat, zajmuje się m.in aktywnością firmy w Internecie. Prywatnie także pasjonat motoryzacji. Lubi być pierwszy pod kolejnymi światłami :) Aktualnie jeździ na: General Altimax HP, Vredestein Snowtrac 3. Ulubiona właściwość opon: cisza.

Dodaj komentarz

X