Opony zimoweTesty opon

Nowa opona zimowa Gislaved – Euro Frost 5

227Views

W ostatni weekend miałem okazję uczestniczyć w prezentacji najnowszego „zimowego dziecka” Gislaved’a, opony Euro Frost 5, która opona to wejdzie do sprzedaży w sezonie zimowym 2011. Jak to zwykle bywa, producent (Continental) zachwala oponę na wszelkie możliwe sposoby, zapewniając, iż w wielu kategoriach będzie lepsza od swojej poprzedniczki (Euro Frost 3), albo przynajmniej nie gorsza. Rewolucji we wzorze bieżnika nie ma, taki „oponiarski klasyk” – kierunkowy bieżnik z dużą ilością lameli.
Po krótkiej teorii i prezentacji, nastąpiła część praktyczna. To co lubimy najbardziej – jazda.

Na zamarzniętnym jeziorze i specjalnie do tego przygotowanych torach była okazja sprawdzić jak obietnice producenta opony Gislaved Euro Frost 5, mają się do rzeczywistości. Było sprawdzanie przyczepności, hamowanie, jazda w zakrętach, slalom itp. Ciekawym doświadczeniem była też przejażdżka porównawcza na kilku oponach, w tym również letniej. Do „walki” stanęła cała rodzina opon zimowych Gislaved – najnowszy Euro Frost 5, kolcowany Nord Frost 5 i Soft Frost 3 (opona przeznaczona na rynek skandynawski), jak również letnia opona GislavedSpeed 606.

Różnice w zachowaniu się auta na „zimówkach”, a na oponie letniej jak nie trudno się domyślić były kolosalne. Polecałbym taką porównawczą przejażdżkę, wszystkim, którzy mają wątpliwości co do sensu zakładania „zimówek”. Myślę, że dla niektórych byłby to przysłowiowy „kubeł zimnej wody”…. A więc byle do następnej zimy. Euro Frost 5 już czeka.

Mateusz
the authorMateusz
W naszej firmie od 1999 roku, czyli prawdziwy weteran zaprawiony w boju. Zajmuje się sprzedażą oraz kontaktami z dostawcami. Prywatnie miłośnik snowboardingu. Aktualnie jeździ na: Goodyear i Vredestein. Ulubiona właściwość opon: przyczepność.

2 komentarze

Dodaj komentarz

X