OponyTesty opon

195/65R15 Test opon letnich ADAC 2011

109Views

Równocześnie z testem opon letnich 175/65R14 niemieckie ADAC udostępniło drugi test bardzo popularnego w Polsce rozmiaru opon, czyli 195/65R15 (np. octavia, golf4)  w dość wysokiej klasie prędkości V (do 240 km/h). Tutaj również czekały na nas niespodzianki, przede wszystkim cieszy mnie fakt, iż wygrała opona Vredestein Sportrac 3! To chyba pierwszy test w którym produkt tego holenderskiego producenta wspiął się na sam szczyt. Nasza firma jest największym dystrybutorem opon marki Vredestein w Polsce i wiele tysięcy kierowców już na niej jeździ, resztę naturalnie zapraszamy do zakupu.

Miejsce drugie zajął Bridgestone z modelem Ecopia EP 150, rówież mogę polecić z czystym sumieniem, podobnie jak zajmującego piątą lokatę Continentala ContiPremium Contact 2 (tegoroczny zwycięzca w teście 175/65R14). Jak zawsze wyniki tego typu testów podyktowane są częściowo doborem samych konkurentów. Zajmująca 14tą lokatę opona Sava nijak ma się do np. również bardzo słabo ocenionego Goodyear’a Efficientgrip. Problem polega na tym że mieszanie w teście opon klasy premium z klasą budget działa niejako samo w sobie krzywdząco dla tych drugich, aczkolwiek jak widać opona z zasady gorsza może wypaść lepiej od topowego produktu znanego producenta. Przykład? Wysoka czwarta pozycja opony Maloya (koncern Vredestein) lub siódma lokata marki Semperit (koncern Continental) w porównaniu z 10tą lokatą Pirelli lub 12tą Goodyear’a. Może warto by było robić oddzielne testy dla różnych grup produktów? Osobiście, pomijając kryterium ceny, nigdy nie założyłbym do swojego samochodu opon Semperit zamiast np. Pirelli! To jakiś absurd…

Wyniki testu poniżej.
test adac 2011 rozmiaru 195/65r15

admin
the authoradmin
W branży oponiarskiej od kilku lat, zajmuje się m.in aktywnością firmy w Internecie. Prywatnie także pasjonat motoryzacji. Lubi być pierwszy pod kolejnymi światłami :) Aktualnie jeździ na: General Altimax HP, Vredestein Snowtrac 3. Ulubiona właściwość opon: cisza.

Dodaj komentarz

X